Home

Varaždinski polumaraton - dosad najveći usjpeh kluba u mlađim kategorijama

E-mail Ispis PDF

12 članova Trkačkog kluba "Ivančic"a Ivanec nastupilo je u Varaždinu u sklopu 18. Varaždinskog polumaratona.

Najmlađi su odrađivali svoje dionice na 400 i 800 metara na atletskoj stazi stadiona Sloboda.

Na 400 m u kategoriji djece do 7 g Nikola Friščić bio je 12. od 20 natjecatelja, a Zvonimir Jakop 4. u kategoriji 10-11 g.

Na 800 m u kategoriji djevojčica od 12-13 g Mateja Marković bila je 4., a Matija Friščić 2. u istoj kategoriji kod dječaka.

Zlatna odličja osvojili su Ivan Jakop i Melani Marković u kategorijama 14-15 godina.

U utrci građana na 5 km Josip Matišić zauzeo je 65. mjesto od 96 trkača.

Na centralnoj utrci polumaratona na 21,1 km klub su zastupala petorica članova, pa je tako među 299 polumaratonaca Srečko Vrček bio 52. s vremenom 1:26:51., Josip Jakop 66., Branko Dušak 100., Ivica Lipovčak 140. i Emil Slunjski 157.

U ekipnom poretku klub je zauzeo solidno 17. mjesto od 39 međunarodnih ekipa i osvojio nove bodove u 3 Hrvatskoj ligi i HR kupu u cestovnom trčanju za što se trka i bodovala.

Pobjednik polumaratona je Mađar Zsolt Koszlar s 1:09:20, a u ženskoj konkurenciji slavila je Dubravka Vešligaj iz AK Veteran Zagreb s vremenom 1:27:55.